5 trikov s vlastným telom, ktoré ti zmenia život!

5 trikov s vlastným telom, ktoré ti zmenia život!

Hnevá ťa pichanie v boku pri behaní, upchatý nos alebo chceš vedieť spôsob, ako zabrániť kýchnutiu v tom najnevhodnejšom okamihu? V tomto článku sa naučíš 5 jednoduchých trikov s vlastným telom, vďaka ktorým sa vyhneš každodenným ľudským problémom!

1. Ako zabrániť/vyvolať kýchnutie?

Kýchame všetci a kýchame často, väčšina z nás každý jeden deň. Nie vždy je však vhodná príležitosť na to, aby sme si verejne a hlučne kýchli, vtedy pomôže jednoduchý trik – zavrite ústa a pritlačte jazyk o predné zuby. Naopak, šteklenie v nose, ktoré predpovedá kýchnutie, je jeden z najnepríjemnejších pocitov, kýchnutie však taktiež viete väčšinou jednoducho privolať pozretím sa do silného svetla.

2. Ako uvoľniť upchatý nos?

Nie, nejdem vám teraz poradiť žiadne ultra špeciálne prírodné kvapky do nosa, ktoré ho kompletne uvoľnia do 5 sekúnd… Vo väčšine prípadov sa dá totiž upchatá nosná dutina uvoľniť bez akýchkoľvek pomôcok. Jazyk pritlačte o podnebie úst a prstami tlačte a krúživými pohybmi masírujte kosť medzi obočím. Po chvíľke prídete nato, ako čo najlepšie s jazykom a prstami narábať tak, aby ste takýmto spôsobom citeľne uvoľnili nos za pár sekúnd.

3. Ako dobre počuť v hlučných priestoroch?

Prejdime od nosu k ušiam a k častému problému, ktorý nie je asi nikomu príjemný. Na párty vám chce kamarát povedať niečo mimoriadne vtipné, ale vy ani na štvrtý pokus nepočujete ani… nič. Riešenie môže byť veľmi jednoduché – nahnite sa k nemu pravým uchom. Je vedecky dokázané, že pravé ucho dokáže zachytávať reč a zvuky lepšie ako ľavé. Vyskúšajte to, ak aj tak nebudete počuť, pravdepodobne ste v príliš hlučnom prostredí. Alebo by ste mali navštíviť ušného 🙂

4. Ako odstrániť pichanie v boku?

Aj azda najväčší problém pri behaní, pichanie v boku, má riešenie. Väčšina ľudí pri behu vydychuje v momente, keď ich pravá noha dopadá na zem. Práve v tomto je chyba, ak totiž vydychujete v momente, keď na zem dopadá pravá noha, vyvolávate zvýšený tlak na pečeň, ktorá sa nachádza z väčšej časti práve v pravej polovici nášho tela. Ako sa teda pichaniu v boku pri behaní vyhnúť? Jednoducho sa naučte dýchať tak, že vydychovať budete vtedy, keď na zem bude dopadať ľavá noha. Chce to cvik, ale keď sa to naučíte, pichaniu v boku pri behaní sa nadobro vyhnete.

5. Ako zaspať čo najrýchlejšie?

Receptov, ako rýchlo zaspať, je nekonečné množstvo, dnes existuje aj veľa rôznych doplnkov stravy, čajov a podobne, ktoré vám majú s rýchlosťou a jednoduchosťou zaspávania pomôcť. Spôsob, ktorý vám teraz priblížime my, je jeden z najzložitejších, je však rozhodne najprirodzenejší a keď ho dodržíte, rýchle zaspávanie vám zostane navždy. Ako nato? Ľudské telo rado sleduje váš spôsob života a na základe toho automaticky prispôsobuje rôzne procesy. Väčšina z nás robí jednu výraznú chybu – v posteli pozeráme telku, čítame články na internete, pozeráme videá… To nášmu telu dáva zmiešané signály, keď si teda ľahnete do postele, telo nevie, či sa chystáte zaspať alebo scrollovať Instagram, tak sa automaticky neprepne do režimu spánku. Keď však svoj život zmeníte tak, že v posteli nebudete robiť nič iné, len spať, vaše telo si na to zvykne a akonáhle si ľahnete do postele, zaspíte, ani nebudete vedieť ako. Vyskúšajte tento rituál dodržiavať a uvidíte, ako sa zlepší váš spánok!

Páčil sa ti článok?

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *