Voda s citrónom – všeliek na každý deň?

Voda s citrónom – všeliek na každý deň?

Myslíte si, že voda s citrónom je len nápoj ako každý iný, akurát s vyšším obsahom vitamínov? Z časti máte pravdu, vedzte však, že voda s citrónom má na naše telo oveľa väčší efekt, ako sa môže na prvý pohľad zdať! Tu sú 4 spôsoby, ako citrónová šťava pomôže vášmu telu. 

Namiesto rannej kávy?

Kým nevyskúšate, neuveríte. Voda s citrónom obsahuje obrovské množstvo cenných látok, medzi ktoré patrí aj horčík, ktorého nedostatok sa prejavuje ako únava a vyčerpanie. Okrem doplnenie horčíka doplníte aj mnohé iné dôležité vitamíny, fosfor, vápnik… Jednoducho, je to vitamínová a minerálová bomba, ktorá nabudí a oživí celé vaše telo. Nehovoriac o tom, koľkokrát je takýto ranný “životabudič” zdravší ako káva. Energiou však pozitívne účinky len začínajú…

Aj na pokožku…

voda s citronom

Čítate dobre, uhorky priložené na očné viečka nie sú jedinou plodinou, ktorá prispeje k vašej kráse. A vedzte, že citróny nepomôžu v kráse len ženám. Citrónovú šťavu môžete využívať dvojako – na vonkajšie alebo vnútorné použitie. Pri vonkajšom jednoducho kvapnete pár kvapiek citrónovej šťavy na tampón a vyčistíte si ním tvár, vtedy pôsobí ako mimoriadne funkčný prostriedok na mastnú pleť a akné. Voda s citrónom obsahuje veľa vitamínu C (to je ale prekvapenie, čo :)), ktorý je dôležitým antioxidantom. Keďže antioxidanty bojujú s voľnými radikálmi, ktoré sú príčinou vzniku vrások a škvŕn na pokožke, asi si viete predstaviť, že taká voda s citrónom vašej pokožke tiež výrazne pomôže.

Vyrovná pH

Viete čo je najdôležitejšie pre všeobecnú vyváženosť nášho organizmu? No predsa vyvážené pH! Na to, aby ľudské telo fungovalo optimálne, potrebuje mierne zásadité prostredie, ktoré si však nevie vytvoriť samo. Na vyváženie vnútorného prostredia tak potrebujeme pravidelne prijímať zásadité látky. Citrón je však kyslý, nie? Áno, má kyslú chuť, ale po chemickej stránke je citrón zásada a celkom silná, dokáže tak výrazne prispieť k vyrovnávaniu pH organizmu. Navyše, má priaznivý vplyv na produkciu tráviacich štiav, čím prispieva aj k zlepšeniu fungovania tráviaceho systému.

To najlepšie? Budete citeľne zdravší!

Ako som spomínal v úvode, citrónová šťava obsahuje obrovské množstvo dôležitých vitamínov a minerálov, ktoré pomôžu zoceliť váš imunitný systém. Ak vás teda trápia časté nádchy a schytávate každú chorobu, ktorá sa mihne naokolo, voda s citrónom bude to pravé pre vás. Môže sa to javiť ako neefektívny spôsob posilňovania imunity, opak je však pravdou. Navyše, v horúcich letných mesiacoch je voda s citrónom jedným z najlepších spôsobov osvieženia a hydratácie. Vyskúšajte po nejakú dobu piť každé ráno pohár vody s citrónom a presvedčte sa na vlastnej koži, čo všetko dokáže!

 

 

Páčil sa ti článok?

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *