Toto je 5 najzdravších ovocí – konzumujete ich?

Toto je 5 najzdravších ovocí – konzumujete ich?

To, že ovocie je zdravé, vedia aj tie najmenšie deti. Niektoré ovocia sú však zdravšie ako iné, ak chcete vedieť, ktoré ovocia sú tie najzdravšie, čítajte ďalej!

Jablko

jablko

Áno, najzdravšie ovocia vôbec nemusia byť exotické a často sa s nimi stretávame denne. Skvelým príkladom je napríklad jablko, ktoré obsahuje veľké množstvo vitamínu C, antioxidantov a vlákniny. Navyše, skvelo chutia a dokážu celkom dobre zasýtiť, sú tak ideálne ako malá desiata počas dňa.

Banán

banan

Viete, ktoré ovocie obsahuje najviac draslíka? Predsa banány. Draslík je pre naše telo mimoriadne dôležitý, jeho nedostatok sa môže prejavovať svalovými poruchami, tráviacimi ťažkosťami, ale aj problémami s krvným obehom a srdcom. Navyše, banán obsahuje aj veľa cukrov, je tak skvelým zdrojom energie počas športových výkonov.

Čučoriedky

cucoriedky

Aj čučoriedky sú veľmi cenným zdrojom antioxidantov, ktoré nás ochraňujú pred ochoreniami.

Pomaranče

pomarance

V rebríčku TOP najzdravšieho ovocia nesmú chýbať ani citrusy, najmä pomaranče, ale aj im veľmi podobný grapefruit. Zdravé sú najmä kvôli ich vysokému obsahu vitamínu C, vlákniny a antioxidantov.

Avokádo

avokado

A na koniec sa predsa len dostávam aj k exotickejšiemu ovociu, ktoré nie každý obľubuje. Ak ste avokádo ešte nejedli, určite by ste ho mali vyskúšať, obsahuje totiž obrovské množstvo vlákniny, draslíku a vitamínu C. Čím je avokádo tak špeciálne je však skutočnosť, že obsahuje zdravé tuky. Teda prírodný tuk, ktorý je pre telo prospešný.

Samozrejme, aj ostatné ovocie je zdravé a obsahuje veľa prospešných látok, zoznam zdravého ovocia je tak nekonečný. 5 vyššie spomínaných ovocí je však to najlepšie a najzdravšie, čo si z ovocia môžete vybrať. Ktoré z nich konzumujete vy?

Páčil sa ti článok?

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *