Ako schudnúť? Najlepšie prírodné spaľovače tukov!

Ako schudnúť? Najlepšie prírodné spaľovače tukov!

Každý má raz za čas pocit, že so sebou nie je spokojný a mal by niečo pre seba začať robiť. Najčastejšie sa to týka váhy a chudnutia. Vtedy ľudia začínajú s rôznymi diétami, alebo siahnu po rôznych umelých prípravkoch na chudnutie. Existuje však množstvo potravín obsahujúce látky, ktoré tak isto spaľujú tuk, no sú prirodzenejšie pre naše telo. Tu je pár z nich.

1. Chilli

Chilli papričky, alebo lepšie povedané druhy jedál, ktoré obsahujú látky ako je kapsaicin sú vynikajúce na spaľovanie prebytočného tuku. Kapsaicin sa prejavuje v chilli jej typickou pálivou chuťou. Tieto látky zrýchľujú metabolizmus, čím výrazne zlepšujú trávenie. Zvyšuje vnútornú telesnú teplotu čo prispieva k väčšiemu spaľovaniu kalórií. Okrem toho chilli znižuje hladinu inzulínu v krvi, tým strácame chuť na sladké a preto je vhodné ho využívať pri rôznych diétach.

2. Avokádo

Avokádo je jedno z najzaujímavejších exotických ovocí. Áno, je pravda, že obsahuje strašne veľa tuku, avšak všetko rastlinného pôvodu, čo môže naše telo využiť. Nachádzajú sa v ňom mononenasýtené mastné kyseliny, ktoré majú tú vlastnosť, že sa neukladajú v podobe tukových vankúšikov. Vláknina obsiahnutá v avokáde spomaľuje vstrebávanie látok do organizmu a tým sa minimalizuje ukladanie tuku. Okrem iného je avokádo sýte a nevyvoláva tak rýchlo pocit hladu.

3. Ananás

Presne tak, ďalšie exotické ovocie, ktoré je výborné pri rôznych diétach a na spaľovanie tukov. Sám o sebe je tvorený z prevažnej časti vodou,až 80%, no na chudnutie je najdôležitejší jeho obsah enzýmov, najmä bromelín, vďaka ktorým sa spomaľuje vstrebávanie tukov do tela, zlepšuje sa ich spaľovanie a zabraňuje tvorbe tukového tkaniva v našom tele. Podporuje tráviace procesy a okrem iného aj pomáha pri zápaloch a rôznych ochoreniach.

4. Zelený čaj

Zelený čaj vyvoláva v našom tele tzv. termogénne reakcie, pri ktorých sa náš organizmus zahreje a dochádza k zvýšenej spotrebe a spaľovaniu látok (tukov) a tým aj k následnému chudnutiu. Veľmi dôležitou zložkou zeleného čaju je EGCG (epigalokatechin galát), ktorí znižuje vstrebávanie lipidov z našej stravy. A tak isto vyvoláva pocit nasýtenia.

Páčil sa ti článok?

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *